Nedim DELİBAŞ | TÜMKİAD’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ
15571
post-template-default,single,single-post,postid-15571,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

TÜMKİAD’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

TÜMKİAD’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Hepimizin bildiği üzere güzel ülkemiz Okyanus aşırı bir ülkenin hasta ruhlu başkanı yüzünden ciddi bir ekonomik kriz ile karşı karşıya kaldı. Bu kriz ilk olarak terör örgütüne açık açık destek veren sözde papaz özde ajan olan Brunson ile başladı. Neden mi ajan diyorum çünkü bu zatın görev yeri İzmir ama 2014 – 2017 yılları arasında 136 kez Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine, 192 kez Urfa’nın çeşitli illerine, 2 kez de Diyarbakır’a gitmiş.  Telefonundan ele geçen materyaller de gösteriyor ki açık açık PKK yöneticisi gibi çalışmış. Bu ajan yüzünden ülkemiz önce diplomatik olarak kriz ile daha sonra çok büyük bir ekonomik kriz ile zor günlerden geçiyor.

 

Ve şimdi sizleri bir STK ile tanıştırmak istiyorum. Çok değil henüz kurulalı 1 yıl bile olmadı Başkan Nihat Tanrıkulu yola çıktığında tüm Türkiye’ye örnek olacak ve Türkiye’nin marka değerlerini dünyaya tanıtacağız demişti. Ve Türkiye Altın Marka Ödülleri ana sponsorluğu ile işe başladılar, sayısız sosyal sorumluluk projelerinde bir araya geldiler, ramazan ayından 3.000 iş adamını bir araya getirerek çok önemli bir misyon üstlendiler. Ve bugün yaptıkları hareket ise ne TÜSİAD ne MÜSİAD ne İTO ne de bir başkası TÜMKİAD’dan geldi bu örnek davranış.

 

Ülkemizin şu zor günlerinde elini değil resmen gövdesini taşın altına koyan bir STK bugün ülke gündemine oturdu. Bu STK TÜMKİAD’dan başkası değil. BaşkanErdoğan’ın yastık altı dövizlerinizi bozdurun çağrısı sonrası harekete geçen TÜMKİAD üyeleri 3 Milyon ABD Dolarını Türk Lirasına çevirdi. Bu ülkemizdeki iş adamlarına örnek olmalı bugün tüm ulusal basında gündem oldular bende yürekten alkışlıyor ve helal olsun diyorum.

 

Bu arada TÜMKİAD Başkanı Nihat Tanrıkulu’nun bir sözü çok önemliydi; “Lütfen dolarlarınızı bozdurun. TL’ye yatırım yapın, bize dolar değil vatan lazım. Vatan yoksa namus yoktur. Vatan yoksa çocuklarımızın geleceği yok” açıklaması gerçekten helal olsun dedirtecek cinsten. Bu anlamlı ve ayakta alkışlanacak örnek davranış gösteriyor ki ülkemizin yeri geldiğinde ne kadar milliyetçi bir millet olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

No Comments

Post A Comment